Seuran hiihtoasutilaukset

Värisuora Keuruun nuorten SM-hiihdoista

Värisuora Keuruun nuorten SM-hiihdoista  14.-16.1.2022 Hollolan Urheilijoiden nuoret menestyivät upeasti Keuruulla viime viikonloppuna käydyissä nuorten SM-hiihdoissa. Kotiin tuomisina oli kaiken värisiä mitaleja. Menestystä tuli sekä henkilökohtaisilla matkoilla että...

read more

Aikuisten tekniikkakoulu

Hiihdon tekniikkakoulu aikuisille Hollolan Urheilijoiden aikuisten tekniikkakoulu on tarkoitettu aloitteleville ja edistyneemmille hiihtäjille, jotka haluavat kehittää omaa hiihtotaitoaan ja oppia hiihtämään taloudellisemmin. Tekniikkakoulussa opetellaan vapaan ja...

read more

Seuran hiihtoasutilaukset on tehtävä Heidi Passilalle (heidi.passila@gmail.com tai p. 050-5858787) viimeistään 8.9.2021 mennessä. Asut ovat Noname-merkkiset viime vuoden kaltaiset väritykseltään. Tilattavissa on lämmittelyasu, kilpailuasu, liivi, pipo ja panta. Hintatiedot ja kuvat asuista voi pyytää henkilökohtaisesti.

Ampumahiihto

Suunnistus

Hiihto

Soutu

Menoa ja sykettä vuodesta -46