Tukea vähävaraisten perheiden lasten harrastamiseen

Kunnanmestaruus- ja seuranmestaruushiihdot 2024

Hollolan kunnan- ja seuranmestaruushiihdot kilpaillaan keskiviikkona 6.3.2024 klo 18:30 Heinsuon Urheilukeskuksessa Vapaalla hiihtotavalla väliaikalähtönä. Ilmoittautuminen on auki. Myös rajallinen määrä jälki-ilmoittautuneita mahtuu kisapäivänä, mutta olisi suotavaa...

read more

Hippohiihdot 2024

Hollolan Urheilijat ja Hämeen Osuuspankki järjestävät Hippohiihdot tiistaina 20.2.2024 klo 18 alkaen. TULOKSET -> Hiihtotapa on vapaa. Hiihtoihin ilmoittautuminen on sulkeutunut. Kilpailijoita on 211 hiihtäjää. Lähtönumerot ja -ajat on julkaistu lähtölistassa....

read more
Hollolan Urheilijat -46 mahdollistaa seuran hiihto- tai ampumahiihtoharjoituksissa käyville vähävaraisten perheiden lapsille hiihtovarustepaketin lainaamisen CustomSki:ltä maksutta. Hiihtovarustepakettiin kuuluvat sukset, monot ja sauvat hiihtokaudeksi 2023-2024. Hiihtovarustepakettia haetaan lomakkeella https://forms.gle/7ozCVkqna7XPDMWF8. Lomakkeessa tulee perustella vapaamuotoisesti perheen taloudellinen tilanne ja haaste lapsen harrastusvälineiden hankintaan. Lomake käsitellään luottamuksellisesti OKM-hankevastaavan sekä seuran puheenjohtajan ja varapuheenjohtajan kanssa. Myönteisen päätöksen jälkeen hakija saa ohjeet varustehankintaan.
Lisätietoja OKM-hankevastaava Veeti Passila, veeti.passila@hu46.fi.
Seura on saanut OKM-rahoitusta Talvilajien lasten ja nuorten toiminnan tehostaminen -hankkeeseen.

Ampumahiihto

Suunnistus

Hiihto

Soutu

Menoa ja sykettä vuodesta -46