Tukea vähävaraisten perheiden lasten harrastamiseen

Kutsu kaveri rasteille 26.5.2024

Ota kaverisi mukaan Sunnuntairasteille 26.5.2024 ja kaveri suunnistaa ilmaiseksi. Kaveri voi olla työkaverisi, sukulaisesi, lapsenlapsesi, isovanhempasi, naapurisi yms. Pääasia, että hän haluaa tutustua suunnistukseen tai tulla verestämään vanhoja muistoja.

read more
Hollolan Urheilijat -46 mahdollistaa seuran hiihto- tai ampumahiihtoharjoituksissa käyville vähävaraisten perheiden lapsille hiihtovarustepaketin lainaamisen CustomSki:ltä maksutta. Hiihtovarustepakettiin kuuluvat sukset, monot ja sauvat hiihtokaudeksi 2023-2024. Hiihtovarustepakettia haetaan lomakkeella https://forms.gle/7ozCVkqna7XPDMWF8. Lomakkeessa tulee perustella vapaamuotoisesti perheen taloudellinen tilanne ja haaste lapsen harrastusvälineiden hankintaan. Lomake käsitellään luottamuksellisesti OKM-hankevastaavan sekä seuran puheenjohtajan ja varapuheenjohtajan kanssa. Myönteisen päätöksen jälkeen hakija saa ohjeet varustehankintaan.
Lisätietoja OKM-hankevastaava Veeti Passila, veeti.passila@hu46.fi.
Seura on saanut OKM-rahoitusta Talvilajien lasten ja nuorten toiminnan tehostaminen -hankkeeseen.

Ampumahiihto

Suunnistus

Hiihto

Soutu

Menoa ja sykettä vuodesta -46