Tukea vähävaraisten perheiden lasten harrastamiseen

Menestystä SM-kisoista

Syyskuun kiivaassa SM-kilpailujen putkessa seuran veteraanisuunnistajat menestyivät hienosti. Mikko Sani voitti kultaa H70-sarjassa sekä SM-sprintissä että SM-yössä. Pirkko Tahvanainen otti pronssia D80-sarjassa SM-sprintissä ja Kari Käyhkö oli viides H70-sarjassa...

read more
Hollolan Urheilijat -46 mahdollistaa seuran hiihto- tai ampumahiihtoharjoituksissa käyville vähävaraisten perheiden lapsille hiihtovarustepaketin lainaamisen CustomSki:ltä maksutta. Hiihtovarustepakettiin kuuluvat sukset, monot ja sauvat hiihtokaudeksi 2023-2024. Hiihtovarustepakettia haetaan lomakkeella https://forms.gle/7ozCVkqna7XPDMWF8. Lomakkeessa tulee perustella vapaamuotoisesti perheen taloudellinen tilanne ja haaste lapsen harrastusvälineiden hankintaan. Lomake käsitellään luottamuksellisesti OKM-hankevastaavan sekä seuran puheenjohtajan ja varapuheenjohtajan kanssa. Myönteisen päätöksen jälkeen hakija saa ohjeet varustehankintaan.
Lisätietoja OKM-hankevastaava Veeti Passila, veeti.passila@hu46.fi.
Seura on saanut OKM-rahoitusta Talvilajien lasten ja nuorten toiminnan tehostaminen -hankkeeseen.

Ampumahiihto

Suunnistus

Hiihto

Soutu

Menoa ja sykettä vuodesta -46