Seuran vuosikokous ma 4.12. klo 17.30

Tukea vähävaraisten perheiden lasten harrastamiseen

Hollolan Urheilijat -46 mahdollistaa seuran hiihto- tai ampumahiihtoharjoituksissa käyville vähävaraisten perheiden lapsille hiihtovarustepaketin lainaamisen CustomSki:ltä maksutta. Hiihtovarustepakettiin kuuluvat sukset, monot ja sauvat hiihtokaudeksi 2023-2024....

read more

Menestystä SM-kisoista

Syyskuun kiivaassa SM-kilpailujen putkessa seuran veteraanisuunnistajat menestyivät hienosti. Mikko Sani voitti kultaa H70-sarjassa sekä SM-sprintissä että SM-yössä. Pirkko Tahvanainen otti pronssia D80-sarjassa SM-sprintissä ja Kari Käyhkö oli viides H70-sarjassa...

read more

Tervetuloa seuran sääntömääräiseen syysvuosikokoukseen maanantaina 4.12.2023 klo 17.30 Hollolan kirjaston neuvotteluhuoneeseen!

Ampumahiihto

Suunnistus

Hiihto

Soutu

Menoa ja sykettä vuodesta -46