Seurapäivä 30.9.2023 klo 10-14 Hälvälän ampumaradalla

Tukea vähävaraisten perheiden lasten harrastamiseen

Hollolan Urheilijat -46 mahdollistaa seuran hiihto- tai ampumahiihtoharjoituksissa käyville vähävaraisten perheiden lapsille hiihtovarustepaketin lainaamisen CustomSki:ltä maksutta. Hiihtovarustepakettiin kuuluvat sukset, monot ja sauvat hiihtokaudeksi 2023-2024....

read more

Kaikille avoin seurapäivä on la 30.9.2023 klo 10-14 Hälvälän ampumaradalla. Päivässä on mahdollista kokeilla seuran eri lajeja kuten ammuntaa oikealla ampumahiihtoaseella, rullahiihtoa (omat monot voi ottaa mukaan), suunnistusta suunnistusradalla. Lisäkis CustomSki esittelee suksia ja antaa vinkkejä suksien voiteluun. Kaikkien osallistujien kesken on arvonta ja paikalla on myös kahvio. Jäsenrekisteri on muuttunut. Autamme päivässä liittymään jäseneksi uusia ja vanhoja jäseniä. Tervetuloa!!!

Ampumahiihto

Suunnistus

Hiihto

Soutu

Menoa ja sykettä vuodesta -46